Hej!
Tym razem przychodzę do was z czymś nieco innym niż recenzja, ale mam nadzieję, że przyjmie się z równie dużym zainteresowaniem co reszta wpisów ☺Jak już pewnie domyśliliście się po tytule, będzie to pięciu moich ulubionych autorów książek. Z racji tego, że bloga prowadzę dopiero od sierpnia to nie pojawiła się jeszcze żadna recenzja z książką, którą napisałby jeden z autorów wymienionych poniżej, ale to się wkrótce zmieni. Mam już w planach kilkanaście następnych recenzji, w tym właśnie kilka dzieł poniższych panów. Gdy już się pojawią, na pewno zostaną tutaj podlinkowane ☺
Daniel Handler, bardziej znany jako Lemony Snicket
Tego autora kojarzy się głównie dzięki "Serii Niefortunnych Zdarzeń", jest to cykl powieści młodzieżowych opowiadających nam historię rodzeństwa Baudelaire. Serię czytałam już kilka razy i zawsze jest tak samo wciągająca i emocjonująca. W każdej z 14 książek (ostatnia ukryta w 13) bohaterowie przeżywają inne przygody, więc nie ma czasu na to, aby którakolwiek z części wydała się czytelnikowi nudna. Na podstawie trzech pierwszych powieści został także nakręcony film pod tytułem "Lemony Snicket: Seria Niefortunnych Zdarzeń", moim zdaniem jest bardzo okrojony i wiele wątków zostało w nim pominiętych, ale świetnie obrazuje przykry początek przygód rodzeństwa Baudelaire. Daniela Handlera uwielbiam szczególnie za tą serię, ale mam w planach przeczytać także "Natychmiast, mocno, naprawdę" jego autorstwa.
Simon Beckett
Autor mojej ukochanej "Chemii śmierci". Po uzyskaniu sławy i rozgłosu, jaką przyniosła mu chemia napisał kilka kolejnych książek z cyklu przygód Davida Huntera, który jest jej głównym bohaterem. Na swojej półce posiadam także "Rany kamieni" jego autorstwa i ubóstwiam je tak samo jak serię z Davidem. Beckett ma prawdziwy talent, potrafi opisywać skomplikowane i trudne sytuacje z życia antropologa sądowego w taki sposób, że osoba kompletnie nie mająca pojęcia o medycynie sądowej z łatwością zrozumie co dzieje się w ludzkim ciele po śmierci. Każda z jego książek utwierdza mnie w przekonaniu, że jest on zdecydowanie najlepszym pisarzem, o jakim kiedykolwiek słyszałam.
Robert Muchamore
Kolejny autor powieści młodzieżowych, dzięki temu panu miałam przyjemność poznać całą serię "CHERUB" i "Agentów Hendersona".
"CHERUB to komórka brytyjskiego wywiadu zatrudniająca agentów w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat. Wszyscy cherubini są sierotami zabranymi z domów dziecka i wyszkolonymi na profesjonalnych szpiegów. Mieszkają w tajnym kampusie ukrytym w angielskiej prowincji." -te słowa znajdziemy na początku każdej z części serii.
Odkąd miałam ją w rękach ostatni raz minęło trochę czasu, ale w dalszym ciągu jest to jedna z moich ulubionych serii. Jest świetnie napisana, pomimo tego, że w każdej części występuje bardzo dużo postaci, autor nie skupił się tylko na głównych bohaterach, co pozwala nam poznawać akcję z różnych perspektyw.
Edgar Allan Poe
Tego pana kocham szczególnie za "Czarnego kota" i "Upadek domu Usherów". Te dwa opowiadania razem z dwoma innymi mam w książce "Opowieści tajemnicze i szalone", którą dostałam w podstawówce za "wspaniałe czytelnictwo". Tytuł książki doskonale oddaje to, co możemy znaleźć w środku. Twórczość Edgara Allan Poe jest po prostu tajemnicza i szalona, czasami przerażająca, a czasami można odnieść wrażenie, że autor ma obsesję martwych żon i grzebania żywcem.
Ciekawskich zapraszam do zapoznania się z:
"Zagładą domu Usherów" (ma tylko 12 stron, format pdf) KLIKNIJ TUTAJ
"Czarnym kotem" (7 stron, format pdf) KLIKNIJ TUTAJ
Robin Cook
Ten autor jest znany głównie ze swoich mistrzowskich thrillerów medycznych. Podobnie jak Simon Beckett porusza w swoich powieściach tematykę medyczną, jednak trochę mniej związaną ze śmiercią. Cook skupia się bardziej na problemach etyki zawodowej lekarzy, naukowców oraz zagrożeniach wypływających z ryzyka wykorzystania medycyny w złych celach. Jedną z moich ulubionych jego książek jest "Coma", na podstawie której nakręcono film, który moim zdaniem nie należy do najlepszych, ale powieść sama w sobie jest bezkonkurencyjna.
Kolejność autorów jest kompletnie przypadkowa, ciężko było mi wybrać, który z nich jest moim ulubionym, ponieważ każdy z nich w którymś momencie mojego życia nim był ☺
Jak już pisałam na początku, mam nadzieję, że tego typu wpisy przyjmą się z równie wysokim (moim zdaniem) zainteresowaniem, co reszta. W planach mam już zestawienie 5 moich ulubionych autorek ♥
Jeśli już tu jesteś to może wpadniesz?
Nawet nie masz pojęcia kochana jak mi brakuje książek, i czytania a takie wpisy jak twój utwierdzają mnie w tym :)
OdpowiedzUsuńObserwuje ;*
http://gabrysiowamama.pl/?p=2377
Świetnie wszystko ujęte :D
OdpowiedzUsuńW sumie ciężko mi znaleźć serie dobrych książek :D Więc może coś przeczytam z tych wyżej wymienionych :D
https://gabrielasiwiec.blogspot.com/ zapraszam również do mnie :D Na trochę odmienną tematykę :D
Bardzo polecam! ☺
UsuńFakt, bardzo ciekawy pomysł na wpis! Można poznać kogoś nowego, nie tylko pod względem jednej pozycji. Nie kojarzę żadnego z tych autorów. Nie wiem czy śmiać się czy płakać, haha. Sądzę, że po wielu z nich sięgnę, np autora "Chemii serc". Wydaje się obiecujące.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam // Książki w Piekle ♥
Dziękuję ☺
UsuńUwielbiam czytać :D Teraz widzę jakie mam duże zaległości. Czas to nadrobić!
OdpowiedzUsuń☺
UsuńTrochę czytam, ale niestety nie kojarzę nazwisk tych pisarzy.
OdpowiedzUsuńNajczęściej czytam thrillery.
Zapraszam na nowy post, a w nim 100 faktów o mnie! :-)
Będzie mi bardzo miło jeśli wpadniesz.
Pozdrawiam i obserwuję
MÓJ BLOG - KLIK
Ja też bardzo lubię thrillery :)
Usuńrównież uwielbiam Daniela Handlera:)
OdpowiedzUsuńJest najlepszy ☺
Usuń